כיצד מתייחסים למציאות על פי מיסטיקה?

כיצד מתייחסים למציאות על פי מיסטיקה?

ברוב המקרים אנשים רואים וחווים את המציאות בצורה אישית וסובייקטיבית. נקודת מבט זו לרוב מתאפיינת במוגבלות מסוימת שנובעת מכל מיני מסיכות ומעטפות של מחשבות, רגשות אישיים, דעות קדומות, חששות ופחדים. הסרת המוגבלויות הללו שהינן מנת חלקו של כל אדם, ופיתוח החושים לכדי יצירת תפיסה אמיתית ונכונה יותר של המציאות, מהוות שתיהן את המטרה המרכזית של מיסטיקה. אדם מסוים אשר מעוניין לצמוח ולהתפתח, יעשה זאת לרוב על ידי פיתוח יכולות אינטואיטיביות, כשרים טלפתיים ועוד.

פיתוח יכולות ואיכויות אינטואיטיביות וטלפתיות- כיצד?

כל אלו נכללים למעשה בתורות שונות שעוסקות בתחום הרחב של מיסטיקה, אשר יצרו מהין תהליך מובנה ומסודר למען התפתחות והעצמה אישית. במילים אחרות, התפתחות אישית יכולה להיעשות בצורה הרבה יותר מסודרת ויעילה דרך שימוש בתורות מסטיות ובמה שהן מציעות בחובן. פיתוח של יכולות אינטואיטיביות גבוהות ואיכויות טלפתיות הינו תהליך הדרגתי שמהווה חלק בלתי נפרד מההתפתחות הרוחנית אליה שואף האדם. שיפור יכולות ואיכויות אלו הינו הסממן הראשון שמעיד על התקדמות מסוימת בדרך של מיסטיקה.

מה ההבדל בין מדע למיסטיקה?

במסגרת התפתחות רוחנית מיסטית, המורה נדרש להנחות את התלמיד ולוודא שתשומת ליבו אכן מכוונת למקור האינהרנטי של כל הדברים בעולם, שלרוב זוכים לכינויים הבאים: "אלוהים" או "כוח הבריאה". עולם המדע מתבונן במציאות בצורה שונה בתכלית, כלומר דרך הסתכלות אמפירית, כאשר סיומו של כל תהליך המעורב בניתוח מדעי הוא המטרה המרכזית של המדע ובא לידי ביטוי בהצגה של הסבר ברור וחד משמעי.

נקודת המבט המיסטית

מיסטיקה לעומת זאת, רואה את המשמעות העיקרית של הדברים לרבות התהליכים ביקום כמי שמזוהה עם נקודת ההתחלה דווקא. מנקודת המבט המיסטית אנו מתבוננים בכל דבר שנגלה במציאות כתוצאה של מקור אינסופי ונצחי של חכמה ואהבה. כל מה שישנו בטבע הוא בגדר תוצר אלוהי, ולפיכך לפי נקודת מבט זו, כל הדברים ביקום נושאים בערך עמוק שחורג מעבר לעולם הפיזי, ומזוהה יותר עם כוחות אנרגטיים הפועלים בעולם.
לפי הסתכלות זו, אנו מבחינים בדברים בצורה חלקית בלבד, כאשר כל מה שקיים בטבע משקף למעשה כוח אלוהי בוא יוצר ואינסופי.

Facebooktwitterpinterestlinkedin

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support