פירוש חלומות – קבלו פתרון לחלומות שלכם

פירוש חלומות - קבלו פתרון לחלומות שלכם

פירוש חלומות הוא מתן הסבר ואיבחון הקשר בין מאורעות שהאדם רואה בעיניי דימיונו בזמן השינה לבין חייו המציאותיים.
עוד מימי ראשית ההיסטוריה בני האדם חלמו חלומות וחיפשו את המשמעויות לתופעה נרחבת זו.
בעולם העתיק ביוון ומצרים, יוחסה משמעות עילאית לחלומות, פירוש חלומות ומשמעותן, יש הטענו כי החלומות נתפסו כאמצעי תקשורת המקשר בין האדם החולם לבין יישויות אלוהיות על טבעיות.
אנשי העולם העתיק השיגו שרק דמויות רוחניות גבוהות כגון: אנשי החוכמה, כוהני הדת, אנשי קדושה או אנשי שם, שעסקו בפתירת החלומות והצליחו לנבא את עתידם של חולמי החלומות, או אנשים שפענחו חלומות עתידיים כלל עולמיים ששמם הלך לפניהם, היו יכולים לבטא את ולפרש חלומות.

פירוש חלומות לפי היהדות

החולם הראשון שהוזכר בתנך היה אבימלך מלך גרר בימי אברהם אבינו, לאחר שה' שלח את אברהם אל ארץ ישראל, הגיע אברהם לאבימלך מלך גרר; "ויאמר יהוה אל אברם לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך" כאשר הגיע אברהם לאבימלך מלך גרר, לא סיפר אברהם לאבימלך כי שרה היא אשתו , אבימלך חשק בשרה שהייתה יפת מראה ולקחה אל ביתו, לפני שאבימלך בא אל שרה באותו בלילה, הפיל ה' תרדמה על אבימלך: וַיָּבֹא אֱלֹהִים אֶל-אֲבִימֶלֶךְ, בַּחֲלוֹם הַלָּיְלָה; וַיֹּאמֶר לוֹ, הִנְּךָ מֵת עַל-הָאִשָּׁה אֲשֶׁר-לָקַחְתָּ, וְהִוא, בְּעֻלַת בָּעַל. "
זוהי התגלות אלוקים לאדם בחלום שהצילה את חייו, מה שכן אבימלך וכל בני ביתו קיבלו נגעים גדולים, מחלות ופצעים כעונש, ומיהרו להחזיר את שרה לאברהם ולשלחם ברכוש גדול מארצם.
החולם השני המוזכר בתנ"ך הוא יעקב נכד אברהם " וַיַּחֲלֹם, וְהִנֵּה סֻלָּם מֻצָּב אַרְצָה וְרֹאשׁוֹ מַגִּיעַ הַשָּׁמָיְמָה, וְהִנֵּה מַלְאֲכֵי אֱלֹהִים עֹלִים וְיֹרְדִים בּוֹ" ה' נתגלה ליעקב בחלום על מנת להשגיח עליו מפני עשו אחיו שרצה להורגו, ה' נתגלה בחלום ליעקב ואמר לו אני שומר עליך עליך מפני העתיד, אל תחשוש כי אני דואג לעתידך הטוב.
חולם נוסף המוזכר בתנ"ך הוא יוסף בנו של יעקב אבינו הזכה לתואר "בעל החלומות" שלאורך חייו היה יוסף חולם חלומות ופותר אותם לעצמו ומוכיח את אחיו המשתקפים מחלומותיו; וַיַּחֲלֹ֥ם עוֹד֙ חֲל֣וֹם אַחֵ֔ר וַיְסַפֵּ֥ר אֹת֖וֹ לְאֶחָ֑יו וַיֹּ֗אמֶר הִנֵּ֨ה חָלַ֤מְתִּֽי חֲלוֹם֙ ע֔וֹד וְהִנֵּ֧ה הַשֶּׁ֣מֶשׁ וְהַיָּרֵ֗חַ וְאַחַ֤ד עָשָׂר֙ כּֽוֹכָבִ֔ים מִֽשְׁתַּחֲוִ֖ים לִֽי׃ ,ובכך הביא את אחיו למרד נגדו, מרד האחים אשר הוביל אותו לארץ מצרים העתיקה, במהלך התגלגלותו למצרים הואשם יוסף באונס אשת פוטיפר סריס פרעה ונכלא עד אשר הובאו לפניו שרי פרעה שנכלאו גם הם יחד עם יוסף בכלא, שרי פרעה חלמו חלומות מוזרים באותו הלילה ולא הבינו את משמעותן ויוסף פתר את החלומות שחלמו השר האופים ושר משקים, ואמר להם שלפי חלומותיהם, אחד מהם ימות והשני יחזור לכהן כשר בבית פרעה מלך מצרים וכך היה, ברבות הימים, פרעה מלך מצרים, חלם חלומות מוזרים אחד אחרי השני, חלומות שהטרידו אותו ואת שלוותו, וקרא לכל חכמי מצרים שיפתרו לו את חלומותיו המשונים, אף אחד מחכמי מצרים לא הצליח לפתור את חלומות פרעה עד שנזכר שר המשקים שבזמן שהוא היה בכלא היה איתו נער עברי בשם יוסף, שפתר את חלומו שהתגשם, פרעה מלך מצרים ציווה להביא אליו את יוסף מבור הכלא על מנת שיפתור לו את החלומות, יוסף פתר את חלומות של המלך פרעה וגילה לו את הצפון בהם; על שבע שנים טובות במצרים ולאחר מכן יבואו שבע שנים רעות של רעב בכל העולם, דבר שהוביל את מצרים לשמור על התבואה כי בבוא הימים הרעב יהיה כבד מאוד בכל בעולם ורק למצרים תהיה היכולת לכלכל את העולם ובכך תהפוך מצרים למעצמה עולמית, ליוסף הוענק התואר "צפנת פענח"- "פותר החלומות" – "מפענח הצפונות" וכפרס על פתרון החלומות פרעה המלך הושיב את יוסף על כסא מלך מצרים כמשנה שלו.
גישות מרכזיות בפירוש חלומות:

פירוש חלומות לפי פסיכולוגיה

אבי הפסיכואנליזה, זיגמונד פרויד, כתב את "ספר החלומות" בו הוא שינה תפיסות עולם לגבי החלומות. פרויד סבר שחלומותיו של האדם הם למעשה ביטוי לדברים הדימיוניים הלא נורמטיבים המודחקים בנפשו מאחר שהם לא יכולים לבוא לידי ביטוי בחיי היומיום של האדם מפאת החששות של האדם החולם לאיך תגיב החברה לפנטזיות האדם, שלא עולות בקנה אחד עם הדעה הרווחת של 'כיצד על האדם לנהוג ולחשוב' במציאות הערה שבחייו.
פרויד טוען כי כאשר האדם חולם אין לו שליטה על חלומותיו ותוכניהם, ומוחו יאפשר לחולם לחצות גבולות ועדיין להמשיך לישון, בניגוד לאדם הער במציאות שמוחו יתנגש עם גישת ה'אני יכול לחושב ולעשות ככל העולה ברוחי' ולכן יכול האדם להמשיך לישון ללא כל הפרעה מוסרית שתטריד את מוחו ותגרום לו להפרעות שינה ואורח חייו התקין יפגע, תהליך זה של מחשבה ודימיון המתבצע במוחו של האדם בזמן השינה, יתערפל ישתכח ולא ידלקו לאדם החולם נורות אדומות ובכך שינתו לא תופסק ותהיה ערבה, ורצף השינה הנחוץ והכלכך חיוני לבריאות הנפש והגוף של האדם תשמר ובעקבות כך חייו יהיו מאוזנים ושלווים.
לפרויד השגות לגבי הסמלים שמופיעים בחלומות האדם שכן על האדם לנסות להבין ולקשר בין דימויים בחלום למציאות שלו,על האדם החולם לשאול את עצמו "מהו הדבר שחלמתי? ומדוע חלמתי דימיון זה?" ולמצוא את ההקשרים בין סמלים בחלומות לבין המציאות המשקפת את חייו., אמנם, גישתו זו לא עולה בקנה אחד עם החוקרים של ימינו מאחר וכיום ידוע שלכל סמל שמופיע בחלום יש משמעות והבט ספציפי על כל כלל החולמים,למשל: אדם החולם על שן פתרון חלומו יהיה זהה לכל אדם אחר שגם הוא יחלום על שן.
הפסיכולוג המודרני וחוקר החלומות, קלווין הול, אשר כתב מאמר פורץ דרך ב – 1953, שקד במשך 30 שנה בהשוואות נתונים של אלפי חלומות של בני אדם שונים ונורמטביים , והגיע למסקנה שהחלום הוא מחשבה של האדם בזמן השינה, מחשבה המשתקפת באמצעות סמלים ודימויים שונים, בעיקר תמונה חזיתית המשתקפת בזיכרון האדם בזמן השינה.
לעומת פרויד שטען כי החלימה היא עניין של התת מודע טען קלווין הול, כי לחלימה בזמן השינה יש קשר בלתי נפרד למציאות האדם מתוך המודעות לחייו המציאותיים.
עוד טען הול, כי חלומות חוזרים ונשנים בזמן שנתו של האדם מצביעים על בעיות עיקריות שמציקות לאדם בזמן ערותו במציאות הימיומית ובעיות אלו משתקפות ומתבטאות בחלומותיו במהלך השינה.
*הפילוסוף הצרפתי אנרי ברגסון, סבר שתופעת החלומות וסמליהם הם זכרונות חבויים המתגלים בחלומות בגלל גורמים חיצוניים פיזיים, הם מעלים אבק זיכרונות במוח האדם צפים ועולים משום מקום של חשיבות בעלת משמעות ספציפית. כלומר האדם חולם את מציאותו הנחוות על ידו בזמן שהוא ער ובתוספת של שינוי צורה.
כאשר האדם חולם בזמן השינה מתקיים במוחו מנגנון ניתוק תפיסה של מידתיות וביקורתיות, ולכן לחלומותיו אין גבול והוא מגיב לדימויים ולתמונות המעוותות שבחלומותיו בצורה שונה מתגובותיו למציאות הערה.

חלימה מודעת – חלימה צלולה כחלום צלול

לעיתים בני האדם החולמים חשים במהלך החלום בזמן השינה כי הם מודעים לזמן ולמקום בו הם מוצבים כישנים, כלומר הם שולטים בתודעה מתוך שנתם. חולמים צלולים אלו נקראים "אונירונאוטים" והם עדים ומודעים לעצמם בזמן שהם ישנים וחולמים, ואך יש ביכולתם להיות ערניים למתרחש סביבם וסביב הוויתם, הם מודעים למי שהם תוך כדי החלום ואף שולטים בחלומות שלהם כרצונם.
אנשים אלו ששולטים בחלומותיהם בזמן השינה יכולים לכוון את עצמם מתוך המודעות שהם ישנים ושהם חולמים ויכולים לכוון את מוחם על מה לחשוב ואיך להתיחס לחלום בזמן השינה.
אונירונאוטים מוכשרים פחות יכולים לקחת חלק קטן בחלום שלא מתוך שליטתם על כל הנעשה בחלומם, ותפקודם במרחב חלומי זה הוא כלקיחת חלק קטן במופע הדמיוני שבמוחם, הם מתפקדים כשחקני משנה בתפאורת חלומותיהם המתביימת.
החולמים הצלולים חשים בצורה עזה את חלומותיהם מתוך המודעות הגבוהה ושליטתם בחלימה, הזיכרון שנתפס מתורגם במוחם במהלך השינה ובדרך כלל יעורר אותם משנתם מאחר וההתרגשות במהלך השינה תזעזע את מודעותם , אנשים "אונירונאוטים" אלו עתידים להתעורר בבהלה או בריגוש עז מחלומותיהם שבדומה לחלום בלהות טראומטי הנחקק במודעות החולם מתוך הפחד ומחריד את המתעוררים הצלולים, החולמים הצלולים יתעוררו ברגשות יתר מעורבות, מאחר ושזיכרונם הצלול לגבי החלום נתפס במוחם כאמיתי מציאותי ומוחשי ובהתאם גם תגובותיהם תשתקפנה. ישנם אנשים המתאמנים על חלימה צלולה, ישנם מספר שיטות המיועדות לחלימה מודעת.
אוניברסיטאות שונת בעולם חוקרות את את עניין החלימה הצלולה בצורה מעמיקה שמתפתחת עם השנים, התאמנות על חלומות צלולים הם נורמליות לבני האדם, ולא ידוע על נזקים ומקרים שבהם נפגעו האנשים שהתאמנו על צורת חלימה זו.
אך פסיכולוגים שונים טוענים כי חלימה מודעת וצלולה מונעת מהאדם לחוות חלומות רגילים.

באתר שלנו תוכלו לפנות אל מיסטיקנים און ליין שיוכלו לעזור לכם לפתור את החלומות השונים שנחקקו בתודעתכם, בעזרת ייעוץ והכוונה נכונה, תוכלו להבין מהו פשר החלום שחלמתם וכיצד עליכם לפעול על מנת שחלמות אלו יאירו את דרככם
אל תחלמו בלי לקבל פתרון לחלומות! התקשרו אלינו כבר עכשיו ואנו נהפוך לכם את החלום למציאות ברוכה.

Facebooktwitterpinterestlinkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support